מעבדה לתיקון מחשבים

פורסם ע"י09-03-2020 ע"י 2640

מעבדה לתיקון מחשבים

מחשבים מכל הסוגים הם מכשירים שהפכו להיות חלק חשוב וחיוני בכל בית ולכל אדם. בעזרת המחשב אנחנו גולשים באינטרנט, מנהלים קניות, משתפים וקוראים ברשתות החברתיות, עובדים ומשחקים. המחשב הוא כלי שמשמש גם לעבודה וגם להנאה ולצרכנות.

מחשבים ביתיים מתחלקים למחשבים ניידים ונייחים. המחירים של מחשבים יכולים לנוע בטווח רחב ולהגיע מאלף שקלים ועד לאלפים רבים של שקלים. כמו בכל מוצר אלקטרוני, ישנם מותגים יקרים ונחשבים יותר של מחשבים וגם מותגים זולים ופשוטים יותר.

גם המחשבים היקרים יותר וגם הזולים מתקלקלים לעתים ויש בהם תקלות. תקלות, למרבה הצער, הן חלק ממחזור החיים של כל מוצר אלקטרוני. בתחום המחשבים באופן ספציפי, לא ניתן לתקן לבד את המחשב, ויש צורך לשלוח את המחשב התקול אל מעבדה לתיקון מחשבים.

מכיוון שזהו תחום שבו מרבית הלקוחות אינם מבינים, הם צריכים להסתמך על ההערכה המקצועית של הטכנאים במעבדה. ההערכה של המעבדה צריכה להיות הוגנת גם מבחינת לוח הזמנים הניתן לפתרון התקלה וגם מבחינת המחיר שהתיקון צריך לעלות.

באילו סוגי מחשבים מטפלים במעבדה לתיקון מחשבים

במעבדה מקצועית מטפלים בכל סוגי המחשבים. זה כולל מחשבים ניידים או נייחים. המחשבים יכולים להיות של אפל או של חברות שמייצרות מחשבי PC.

במעבדת התיקון אין חשיבות לאיזו מערכת הפעלה יש במחשב שמובא אליה. הטכנאים המקצועיים יודעים לטפל בכל סוגי המחשבים – בין אם מותקנת בהם מערכת ההפעלה וינדוס, מערכת ההפעלה של אפל (macOS) או גם מערכות קוד פתוח כמו לינוקס.

בסוגי מחשבים שונים ישנם רכיבי חומרה שונים – אך בגדול הם בנויים בדרך דומה. לכל מחשב ישנם הרכיבים המתאימים לו, ומעבדת מחשבים מקצועית כוללת במלאי שלה רכיבים המתאימים למגוון גדול מאוד של מחשבים.

באילו תקלות מטפלים במעבדה לתיקון מחשבים

תקלות במחשבים יכולות להיות בתחום החומרה או התוכנה. בדרך כלל סוגי התקלות שממטופלות במעבדה לתיקון מחשבים הן ברכיבי החומרה.

תקלות נפוצות הן במסכי המחשב, בכרטיסי הרשת הקוויים או האלחוטיים, בדיסקים קשיחים, בלוח האם ובזיכרון המחשב. במקרה של מחשבים ניידים, תקלה נפוצה מאוד היא בעיה באחד המקשים במקלדת. במקרים כאלו יש צורך בהחלפה של המקש.

במעבדת מחשבים מקצועית ניתן לטפל בכל סוגי התקלות ברכיבי החומרה. הרכיבים במחשבים ניתנים להחלפה – כאשר הטכנאים מזהים רכיב תקול. רכיבים חדשים יכולים להיות יקרים, אך בדרך כלל ההשקעה בתיקון המחשב תהיה זולה יותר מקניית מחשב חדש.

לפני שמתבצע התיקון של המחשב, הטכנאים במעבדה מבצעים אבחון של התקלה ומספקים הערכה כמה יעלה התיקון. בהתאם להערכה המקצועית, הטכנאים יכולים גם להמליץ האם שווה להשקיע בתיקון המחשב או שעדיף כבר להשקיע בקניית מחשב חדש.

במקרים רבים המעבדה מטפלת גם בשדרוג של המחשב, ולא רק בתיקונו. זיכרון פנימי ודיסק קשיח הם רכיבים שלעתים יש צורך לשדרג אותם. בשנים האחרונות, למשל, יצא לשוק דיסק קשיח מסוג SSD – שהוא דיסק קשיח מהיר יותר ואיכותי יותר. לכן, בעלי מחשבים רבים שולחים את המחשב למעבדה במטרה להחליף את הדיסק הקשיח הישן לדיסק קשיח איכותי יותר מסוג SSD. גם זיכרון פנימי RAM הוא דבר שנהוג לשדרג, ולהגדיל את הכמות שלו. לכמות הזיכרון הפנימי במחשב השפעה רבה על התפקוד והביצועים שלו.

מה הופך מעבדה לתיקון מחשבים למומלצת

מעבדה מומלצת לתיקון מחשבים היא מעבדה שכוללת צוות טכנאים מנוסה ומקצועי, שמבצעת את התיקונים במחשב במהירות גבוהה, שהעלויות שלה איננה יקרות באופן בלתי הוגן ושהשירות הניתן בה הוא קשוב ובאיכות גבוהה.  

ישנן מעבדות שמנצלות את העובדה שהלקוח אינו תמיד בקיא בתחום, וגובות מחיר יקר יותר מהנדרש או מוסיפות תיקונים שאינם באמת נחוצים. מעבדה לתיקון מחשבים איכותית ומומלצת היא כזו שהיא קודם כל הוגנת. הוגנת גם ברמת המחירים וגם באבחון שהיא מספקת על הבעיה במחשב שהגיע אליה לצורך תיקון.

דבר נוסף חשוב במעבדה כזו היא עמידה בלוח הזמנים ומתן שירות מהיר ומקצועי. במרבית המקרים, ניתן לתקן ולטפל במחשב בתוך מספר ימי עבודה מועט.

מעבדה מומלצת היא גם כזו שתתקן את המחשב בצורה המקצועית ביותר, כך שהתקלה תאותר באופן נכון ותטופל באופן נכון – והכל ייעשה תוך מתן שירות אדיב ויחס אישי ללקוח.

צרו קשר 077-4000179 ותקבלו חווית שרות ואמינות , איי.פי מחשבים

 

מאמרים קשורים

איך יודעים שצריך להחליף סוללה במחשב הנייד שלך MAC ו PC ?

ע"ישלומי זמיר 3572 06-11-2019
ברגע שהמחשב עובד על סוללה לא תקינה החל מבעיות טעינה ועד התחחמות יתר של המחשב, ישנם מספר אופציות אשר יכולות לעזור לך לאתר את הבעיה במהירות.ולהלן 6 אופציות:
קראו עוד

תפריט

שתפו